Informace

Lokalita & Aktivity v okolí

Krásná, divoká a místy nedotčená příroda doslova vybízí k výletům pěšky, na kole či v zimě na lyžích.

Pěší turistika / Nordic Walking

Krušné hory jsou protkány kilometry turistických stezek a mnoha zajímavými místa, kam se dá dojít.

V dosahu 5 km naleznete například Konigsmuehle (Králův mlýn. Unikátní místo, kde se každoročně koná land-artové setkání umělců. Díla z přírodních materiálů jsou zde po celý), Vápenku z poloviny 19. století, Naučnou stezkou Háj – Loučná pod Klínovcem. (obrázek níže)

V nedalekém Božím daru můžete navštívit a projít se Ježíškovo cestou či Božídarskými rašeliništi.

Krušné hory, respektive okolí Klínovce je oblíbenou lokalitou „nordic walkerů“. Přímo na Božím Daru sídlí Nordic walking centrum a pravidelně se tu pořádá česko-německá akce s názvem Nordic walking bez hranic. Navíc ideální terén pro výlety s holemi si tu najde opravdu každý.

Nabídka turistických tras.

Adrenalin

Chce se Vám překonávat zdánlivě nepřekonatelné překážky? Lákají Vás výšky? Pak vyrazte na návštěvu Lanového centra na Plešivci. 33 překážek,  3 druhy tras ve výšce 4-12 metrů. Dále také obří houpačka, volný pád, bungee trampolína a jiné.

 

Letní bobová dráha

Letní bobová dráha v nedalekém Kurort Oberwiesenthal

Délka 550 m, 9 prudkých zatáček a 6 oblouků

Převýšení 38,5 m

Průměrné klesání 6,8 %

http://sommerrodelspass.de/

Lyžování & snowboarding

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Po celou zimní sezónu jsou zde výtečné sněhové podmínky. Užijte si 18 km sjezdových tratí různých obtížností, o rozloze 50 ha, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem.

Lyžařské středisko prošlo výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. Samozřejmostí je celá řada škol či kurzů lyžování a snowboardingu.

Naše Tipy na výlety

Bazény, koupaliště, naučné stezky, muzea, historické památky a další.

Kompletní Tipy na výlety v našem okolí si můžete stáhnout zde:

3SAH Tipy na vylety se vzdalenostmi 2020

Cyklistika

Krušné hory jsou vyhledávaným cílem cyklistů na silničních i horských kolech. Na Klínovci a v jeho okolí najdete celou síť cyklostezek různých obtížností a downhillových tratí. Úplnou novinkou je trail park, tedy speciální trasy pro ty, kteří mají horská kola a chtějí si vychutnat jízdu lesem a nedotčenou krajinou. Na své si přijdou začátečníci i zkušení cyklisté.

Skiareál Klínovec nabízí zajímavou službu ,,cyklistika bez námahy“. Jedná se o možnost využití vyvezení lanovkou i včetně kola případně koloběžky na vrchol a nabízí sjezd po trasách na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému charakteru jsou nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanové dráze Prima Express.

Mapa cyklotras na Klínovci

Seznam cyklistických tras rozdělených dle obtížnosti naleznete zde: Cyklistika Boží Dar

Mapa cyklotras Boží dar

Trailové tratě

Trailpark na Klínovci má 30 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole nebo horské koloběžce. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci.

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat zda se vydají na celý (12,9 km), nebo zkrácený okruh (5,6 km). Na její trase plní různé úkoly, které zapisují do notýsku, který si předem zakoupí na Infocentru Boží Dar.

Ježíškova pošta

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar celoročně zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62. nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky.

Bežecké lyžování

V naší části Krušných hor/okolí Klínovce se nabízí více jak 120 km různě náročných běžeckých tratí. 

Snowkiting, Snowtubing, Sněžnice

Snowkiting, snowtubing, Sněžnice

 

Navštivte nás

Velmi se na vás těšíme!

Přijeďte si užít krásnou dovolenou. U nás si odpočinete a načerpáte síly do dalších dnů…

Hotel*** Star 1 a Hotel*** Star 2

Háj pod Klínovcem 164, 431 91 Loučná pod Klínovcem

+420 725 806 944
Hotel*** Star 4 a Hotel*** Star 5

Loučná pod Klínovcem 160, 431 91 Vejprty

+420 725 806 944
rezervace@3star.cz

15 + 3 =